Gdzie kupować artykuły zero waste?

Moda na zero waste trwa nieprzerwanie od kilku lat, chociaż wydawało się, że pandemia może ją ostatecznie przerwać. Poszukiwanie artykułów, które na początku pomagają wczuć się w ten styl życia, jest wbrew pozorom całkiem trudne. W końcu chce się kupić produkty, które naprawdę są przyjazne dla środowiska, a nie tylko są w taki sposób reklamowane. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na poszukiwanie ich.

Dedykowane sklepy internetowe

Sklep internetowy to zawsze najlepsze rozwiązanie, gdy wydaje się, że nie ma gdzie szukać. Żeby znaleźć ten najlepszy, wystarczy przeczytać o nich trochę na tematycznych blogach poświęconych tematyce zero waste. Nie muszą to być koniecznie sklepy, które zajmują się dystrybucja tylko i wyłącznie takich produktów albo które samodzielnie wykonują oferowany towar. Wystarczy poszukać, gdzie konkretne, sprawdzone produkty są wystawione po najlepszej cenie. Zero waste pozwala Ci oszczędzać, nie musisz wspierać sklepów, które narzucają sobie ogromną marżę tylko dlatego, że są przyjazne dla środowiska.

Supermarkety i drogerie stacjonarne

W zwykłych sklepach też możesz już dostać produkty zero waste. W supermarketach będą to torby wielorazowego użytku na zakupy, wielorazowe sztućce czy pojemniki na żywność. W drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków, które generują ogromne ilości plastiku, a których zamienniki są postawione często tuż obok nich. Można zaliczyć do nich szczoteczki wykonane z bambusa, szampon w kostce albo kosmetyki o naturalnym składzie. Nie bój się, że są szczególnie droższe. Przeważnie wcale tak nie jest, a do tego często są znacznie bardziej wydajne, niż kosmetyki pakowane w plastikowe buteleczki.

Wytwórz je samodzielnie

Akcesoria zero waste możesz wykonać samodzielnie w domu. Uszyj sobie woreczki na sypkie produkty spożywcze, postaraj się przerabiać stare opakowania i ubrania. Bardzo dużo śmieci może zostać użytych ponownie albo przynajmniej wykorzystanych maksymalnie do czasu całkowitego zniszczenia. Jeśli znajdziesz na to ciekawy sposób, który zadowoli twoje zmysłu estetyczne i praktyczne, to koniecznie go przetestuj. W zero waste chodzi nie tylko o zmniejszanie ilości produkowanych przez siebie śmieci, ale także tego, co wychodzi z naszego gospodarstwa domowego i nie będzie mogło być już nigdy więcej przetworzone.