przyjazn

Jak nawiązywać przyjaźnie w dorosłym życiu

Nawiązywanie przyjaźni z wiekiem staje się coraz trudniejsze. Powody ku temu mogą być różne jak choćby utrata kontaktu po studiach, przeprowadzka, nowi przyjaciele itp. Jednak poznawanie nowych znajomych i przyjaciół, będąc osobą dorosłą, wcale nie musi być takie trudne. Po prostu wystarczy, że zapoznamy się z poniższymi wskazówkami, a następnie wykorzystamy je w prawdziwym życiu.

Oto skuteczne porady do nawiązywania przyjaźni w wieku dorosłym:

Okażmy gotowość do otwarcia

Jednym z powodów, dla których prawdopodobnie straciliśmy dawnych przyjaciół, jest to, że nie chcieliśmy się otworzyć. Możliwe jest nawiązanie więzi z innymi ludźmi tylko wtedy, gdy istnieje połączenie – głównie wspólne pomysły lub doświadczenia.

Wychodzenie poza pogaduszki może być przerażające. Jednak, kiedy już pozwolimy sobie na dzielenie się naszymi najgłębszymi myślami i uczuciami, pozwolimy innym robić to samo wokół nas. A właśnie na tym budowane są prawdziwe przyjaźnie.

Bądźmy otwarci na platoniczny kontakt fizyczny

Kontakt fizyczny, w tym utrzymywanie kontaktu wzrokowego lub sugestywna mowa ciała, jest jednym z najtrudniejszych tematów i rzeczy do zrobienia, zwłaszcza wśród mężczyzn. Większość mężczyzn podświadomie boi się fizycznego kontaktu z innymi mężczyznami, ponieważ zostali uwarunkowani, aby powiązać fizyczny dotyk z romansem lub powiązaniami seksualnymi.

I chociaż nie trzeba chodzić po mieście ramię w ramię, możliwość rozwijania platonicznego kontaktu ze swoimi męskimi przyjaciółmi wzmacnia więź i sprawia, że ​​czują się dobrze i komfortowo w ich towarzystwie.

Bycie dobrym słuchaczem

Prawdziwa przyjaźń to także słuchanie i zachęcanie kręgu przyjaciół, nawet jeśli szukamy wsparcia dla swoich problemów. Prawdziwa przyjaźń dorosłych powinna opierać się na wzajemnym wsparciu i aktywnym słuchaniu, jednocześnie poświęcając czas na zrozumienie i zaoferowanie rozwiązania podczas spotkania.

Udział w zabawnych zajęciach

Jeśli chcemy zbudować trwałą więź z nowymi przyjaciółmi, musimy mieć z nimi wspólne doświadczenia. Niezależnie od tego, czy są to piesze wędrówki, oglądanie sportu, granie w gry wideo, czy po prostu spędzanie czasu w kręgu towarzyskim, rozmawiając i pijąc drinki; musimy znaleźć cechy wspólne z nowymi przyjaciółmi.

Dbajmy o przyjaźń

Większość dorosłych traci najbliższych przyjaciół, ponieważ nie uczestniczą aktywnie w utrzymywaniu z nimi przyjaźni. Ażeby przyjaźń trwała, nie możemy zaniedbywać spotkań twarzą w twarz. I powinniśmy się spotykać z naszymi dobrymi przyjaciółmi tak często, jak to możliwe. Z tego względu nie wahajmy się inicjować spotkań i działań, które zbliżą nas i naszych nowych przyjaciół.

Rozpoznajmy, kiedy nasi przyjaciele się starają i doceńmy ich wysiłki kontynuowania przyjaźni. Bądźmy otwarci na rozmowy o różnych sprawach, także tych bardzo osobistych. Czasami wystarczy już tylko wygadać się przyjacielowi, żeby poczuć się lepiej.

Natomiast tutaj przeczytasz, jaki jest wpływ otoczenia na relacje w związku.

Dołączmy do grup znajomych

Bardzo dobrym rozwiązaniem na nawiązanie znajomości w życiu dorosłym jest dołączenie do grupy znajomych w mediach społecznościowych. Dołączenie do właściwej grupy zapewni nam budowanie nowych przyjaźni, które od samego początku będą odpowiadać naszym potrzebom.

Grupy przyjaciół zapewniają, że spotkamy podobnie myślących ludzi, którzy podzielają nasze zainteresowania, pomysły i plany.

Stosując się do tych istotnych wskazówek, możemy być pewni, że nasze szanse na poznanie przyjaciół – i w dodatku takich, którzy spełnią nasze oczekiwania – znacznie wzrosną.