Świece kule – jak można je zaaranżować?

Świece w naszych wnętrzach od zawsze zajmowały szczególne miejsce. Nie da się ukryć, że wyróżniały się one swoją ozdobnością, a ciepły płomień wprowadzał do pomieszczenia absolutnie magiczny nastrój. Cenimy sobie świece zapachowe, które oprócz swojej dekoracyjnej roli, potrafią wypełnić nasze wnętrze niepowtarzalnym aromatem. Dawniej w sklepach dominowały świece w prostej i nieco nudnej formie. Obecnie przybierają one jednak różnorodne kształty. Bardzo często wybieramy więc świece kule. Jednak jak można je zaaranżować?

Dlaczego świece kule stały się tak popularne?

Chyba obecne każdy z nas posiada w domu świece. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ich rolę ozdobną, ale o niesamowity klimat jaki można dzięki nim wytworzyć. Świece kule bezapelacyjnie można nazwać najpopularniejszymi. Jednak dlaczego tak chętnie na nie stawiamy? Otóż okazuje się, że urzekają nas one swoją gładką i prostą formą. Świece kule pasują bowiem do każdego wnętrza i prezentują się w nim całkowicie wyjątkowo. Ich kulisty kształt sprawia, że wyglądają one na delikatne i eteryczne. Niemniej jednak są jednocześnie dobrze widoczne oraz charakterystyczne. Świece kule mogą być również zapachowe, wówczas skorzystamy na nich podwójnie. Nie tylko przyozdobią pomieszczenie, ale także wypełnią go naszym ulubionym zapachem.

Świece kule w luźnej aranżacji

Prawdą jest to, że w przypadku świec kul, nigdy nie powinniśmy kupować pojedynczego egzemplarza. Najlepiej bowiem prezentują się one w większej ilości, a także o zróżnicowanym rozmiarze. Wówczas możemy wykreować z nich piękną i estetyczną aranżację na komodzie czy szafce nocnej. Warto również zwrócić uwagę na to, że świece kule dostępne są w różnorodnych kolorach. Możemy więc zdecydować się na połączenie białych i czarnych, czy chociażby złotych i srebrnych, które idealnie uzupełnią wnętrze w stylu glamour. Z uwagi na tak pokaźny asortyment, z pewnością znajdziemy świecie kule, które pasują do naszych potrzeb.

Świece kule na kwadratowym talerzu

Kwadratowy talerz z ozdobnym wykończeniem to jedna z najpopularniejszych form podstawek pod świece. Okazuje się, że będzie on również odpowiedni do wykonania aranżacji ze świec kul. W takim wypadku wystarczą trzy sztuki, z czego dwie powinny być większe, a jedna mniejsza. Talerze kwadratowe utrzymane w kolorystyce miedzi lub brudnego złota świetnie wyeksponują świece kule. Dodatkowo taka podstawka spełni również swoją rolę praktyczną. Zabezpieczy ona bowiem powierzchnie mebli czy parapetów przed topiącym się woskiem.