Bitcoin – najbardziej znana kryptowaluta

Na świecie istnieje już wiele tzw. kryptowalut czyli wirtualnych pieniędzy, którymi można handlować. Pierwsza, która powstała i najbardziej znana kryptowaluta to Bitcoin.

Zachęcała ona inwestorów mocnymi przyrostami wartości. Osoby, które w odpowiednio wczesnym momencie zainwestowały w bitcoin, miały możliwość osiągnąć bardzo wysokie stopy zwrotu. Była to więc bardzo dobra inwestycja. Na początku 2011 r. Bitcoin zrównał się wartością z dolarem USA, już w połowie 2011 r. za jednego Bitcoina trzeba było płacić 10 dolarów. W kwietniu 2013 r. Bitcoin osiągnął poziom 250 dolarów, a w lutym 2017 r. – 1 000 dolarów. Oczywiście w tym samym okresie kurs Bitcoina także spadał, ale ogólna tendencja zawsze była jednak wzrostowa. Posiadacz kryptowaluty przechowuje ją na swoim komputerze, lub w specjalnej aplikacji na smartfonie w tzw. portfelu do którego dostęp ma tylko on. Wszystkie transakcje odbywają się drogą elektroniczną bezpośrednio pomiędzy właścicielem kryptowaluty a kontrahentem. Należy stwierdzić, że jakkolwiek rozpoczęcie przygody z Bitcoinem nie należy do najłatwiejszych, to ścieżkę tą przeszło już wielu.

Dlatego obecnie znacznie łatwiej jest znaleźć jakieś poradniki, wskazówki i instrukcje niż np. 10 lat temu, wystarczy trochę samozaparcia aby nauczyć się podstaw nowej technologii. Jeżeli więc jesteśmy poważnie zainteresowani kopaniem kryptowalut to obecnie istnieją możliwości aby się solidnie do tego przygotować.