Zmień swoje nawyki dla dobra naszej planety

Ocieplenie klimatu staje się faktem. Co z punktu widzenia jednostki możemy zrobić, żeby nie dokładać ręki do tego procesu?

Kilka prostych zasad wprowadzonych w życie na pewno pomoże planecie. Przede wszystkim kupuj lokalnie, a jeśli masz możliwość – uprawiaj własne warzywa i owoce. Używaj butelki wielorazowego użytku na wodę zamiast kupowania butelek z wodą. Pij kranówkę. Wyłączaj urządzenia zamiast pozostawiać ich w trybie stand by. Jeśli nie musisz — nie drukuj oraz poproś bank o wysyłanie rachunków mejlem. Unikaj produktów zapakowanych w plastik. Nie myj zębów przy odkręconym kranie. Do podlewania ogrodu używaj wyłącznie zgromadzonej wcześniej deszczówki. Tam, gdzie tylko możesz, korzystaj z rzeczy wielorazowych. Pożyczaj, zamiast kupować oraz oddawaj to, czego już nie potrzebujesz.

Po zastosowaniu tylko tych kilku rad zmniejszysz swój ślad węglowy na planecie oraz otworzy Ci to drogę do dalszych, proekologicznych działań. Każdy z nas jest odpowiedzialny przecież za świat, jaki tworzymy.