eko-biuro

Inteligentne rozwiązania ekologiczne dla biura

Pomysł wprowadzenia zielonych inicjatyw w miejscu pracy może początkowo wydawać się nieco zniechęcający. I chociaż zastanawianie się, od czego zacząć, może wydawać się przytłaczające, w rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby być bardziej ekologicznym w biurze. I można tego dokonać bez ogromnych kosztów, a za to z długoterminowymi korzyściami dla firmy, pracowników i przyszłych wydatków.

Wdrożenie kilku prostych zmian na rzecz bardziej zrównoważonego, zielonego miejsca pracy może być naprawdę skuteczne w zmniejszaniu wpływu naszej firmy na środowisko.

Kosze do recyklingu

Może to dość oczywiste, ale faktem jest, że wiele osób nie ma kosza na śmieci albo po prostu z niego nie korzysta. Smutna prawda jest taka, że w wielu przypadkach pojemniki do recyklingu nie są używane prawidłowo. Upewnijmy się, że mamy w biurze kosze na śmieci, aby uzyskać maksymalną ilość zielonych punktów.

Możemy nawet rozpocząć inicjatywę recyklingu, w której każdy ma pudełko na śmieci na swoim biurku i jest tylko jeden kosz na śmieci umieszczony we wspólnym obszarze. Tym sposobem będziemy zachęcać do zwracania uwagi na to, w jaki sposób pozbywamy się odpadów.

Gotujmy tylko tyle gorącej wody, ile potrzebujemy

Zagotujmy wodę w czajniku, ale tylko tyle, ile potrzebujemy. I nie gotujmy maksymalnej ilości wody na wypadek, gdyby ktoś inny chciał filiżankę kawy. Najpierw sprawdźmy, ile osób ma ochotę na kawę lub herbatę, a następnie dostosujmy ilość wody do zagotowania.

Wyłączyć światło lub zasilanie, jeśli z niego nie korzystamy

Wyłączajmy urządzenia elektryczne za każdym razem, gdy ich nie używamy. To samo róbmy z oświetleniem, ogrzewaniem i klimatyzacją. Upewnijmy się, że robi to zawsze osoba, która wychodzi z budynku jako ostatnia.

Ponadto, w ciągu dnia też może nie być konieczne włączanie wszystkich świateł. Dlatego bądźmy świadomi zużycia energii elektrycznej i wyłączajmy światła w nieużywanych salach konferencyjnych i korytarzach, jeśli to możliwe. A jeśli pozwala na to budżet, rozważmy oświetlenie aktywowane czujnikami. Taka opcja nie tylko pomoże w oszczędzaniu energii, ale także zmniejszy jej koszty w dłuższej perspektywie.

Przyjazne dla środowiska beanbagi

Beanbagi są modne zarówno w małych, jak i dużych miejscach pracy. Aczkolwiek wiążą się z ogromnymi kosztami środowiskowymi. Te gąbczaste stacje relaksacyjne są pełne maleńkich zanieczyszczeń – kulek polistyrenowych.  Uważa się, że te drobinki potrzebują ponad miliona lat, zanim się rozłożą. I niestety, prawdopodobnie odkryjemy to tylko wtedy, gdy będzie już za późno.

Pomóżmy naszej planecie przetrwać miliony lat i postawmy na beanbagi kompostowalne albo inną przyjazną dla środowiska opcję, aby stać się ekologicznym.

Puszka zamiast szkła

W piątek po pracy wiele osób lubi się zrelaksować przy butelce czegoś mocniejszego. I jeżeli należymy do tych osób, wybierzmy puszkę, zamiast szkła. Faktem jest, że szkło można poddawać recyklingowi w nieskończoność – bez utraty czystości i jakości. Jednak aluminium jest jednym z głównych materiałów recyklingowych i z tego powodu stanowi mniej niż 1% odpadów. Z tego względu warto wybierać puszki zamiast szklane butelki, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na produkcję szkła.