Podgrzewacze przepływowe – sprytny sposób na tanie ogrzewanie wody!

Podgrzewacz przepływowy pozwala na podgrzanie dokładnie takiej ilości wody jakiej potrzebujesz. Na dodatek instalując to urządzenie nie musisz wygospodarowywać przestrzeni na zbiornik z wodą, przez co oszczędzasz sporo miejsca!

Przepływowe podgrzewacze wody cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie. Nic dziwnego. To jedne z najbardziej komfortowych urządzeń służących do podgrzewania wody użytkowej. Dlaczego?

Ciepła woda użytkowa tanio, wygodnie i ekologicznie!

Podgrzewacze przepływowe zużywają energię jedynie w momencie poboru ciepłej wody – przez co są jednymi z najbardziej energooszczędnych urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania wody. Pozwalają na tańsze użytkowanie w porównaniu do ogrzewaczy gazowych lub pojemnościowych elektrycznych. Na dodatek posiadają klasę energetyczną A.

Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których niezbędne jest zasilanie jedynie baterii umywalki czy zlewu, na dodatek sporadycznie czy w sytuacji, gdy przez większą część dnia domownicy są w pracy lub w szkole. W takich wypadkach często wystarczy podgrzewacz o niewielkiej mocy, zasilany jednofazowo, który jest na dodatek prosty, tani i łatwy w montażu.

Warto pamiętać, że podgrzewacze dobiera się w zależności od zapotrzebowania i liczby punktów poboru wody. Urządzenia jednofazowe pozwalają najczęściej na korzystanie z jednej umywalki choć nierzadko podumywalkowy podgrzewacz o mocy 9 kW i 11 kW potrafi ogrzać wodę w dwóch punktach jednocześnie – np. pod prysznicem i w umywalce.

Napięcie o mocy 230V może być jednak niewystarczające w przypadku, gdy chcemy uzyskać większe ilości ciepłej wody. Wówczas sprawdzą się urządzenia zasilane napięciem 400 V. Jeśli bierzemy prysznic wystarczająca jest moc od 12 kW. W przypadku kąpieli w wannie lepiej sprawdzają się moce od 18 kW i wyższe.

Odpowiednio dobrane podgrzewacze przepływowe pozwalają ograniczyć zużycie wody i straty ciepła. Przeciętny ogrzewacz pojemnościowy na 80 litrów ma bowiem straty energii na poziomie ok. 1,5 kWh na dobę. Oznacza to straty w wysokości ok. 550 kWh, czyli blisko 300 zł rocznie. W przypadku podgrzewaczy przepływowych straty energii oraz wody ograniczone są do minimum.

Wysoka sprawność urządzenia w połączeniu z jego niską ceną to świetny sposób na codzienne oszczędzanie. Co więcej, elektryczne podgrzewacze przepływowe mogą także funkcjonować z fotowoltaiką, co sprawia, że są nie tylko ekonomiczne, ale także przyjazne środowisku. Podgrzewacze od sprawdzonych producentów gwarantują ponadto długą żywotność dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów z trwałych, niekorodujących tworzyw sztucznych. Szukasz niezawodnego podgrzewacza przepływowego? Więcej informacji znajdziesz na dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.