cukrzyca

Jak obniżyć cukrzycę i ryzyko serca o 25% bez stosowania leków

Wszyscy osiągamy wiek, w którym błonnik zaczyna być naprawdę istotny, zwłaszcza jeśli chcemy zachować dobre trawienie. Możemy rozpocząć dzień od otrębów, a nawet przyjmować suplementy z błonnikiem. Jednakże błonnik jest dobry na wiele różnych rzeczy, nie tylko na regulację jelit.  

Błonnik może być kluczem do powstrzymania niektórych z najbardziej śmiertelnych chorób. A jedyny problem, jaki tutaj występuje, jest tym, że zwykle cierpimy na niedobór tego składnika. Faktem jest, że 97% populacji wykazuje braki błonnika w swoim organizmie.

A oto tylko niektóre korzyści płynące z błonnika:

  • Pomaga schudnąć
  • Zmniejsza stan zapalny
  • Obniża ryzyko chorób serca
  • Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i zmniejsza ryzyko cukrzycy
  • Może nawet zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów

Niestety u większości ludzi drastycznie brakuje dziennej zalecanej ilości błonnika. W rzeczywistości są szanse, że nie uzyskujemy nawet połowy tej ilości, jakiej potrzebujemy.

Niedawna analiza danych z ostatnich 40 lat pokazuje, że optymalnie należy dążyć do uzyskania średnio 25-29 gramów błonnika dziennie. To właśnie na tym poziomie błonnik zmniejsza ryzyko choroby serca i cukrzycę o niesamowite 25%.

Jest to naprawdę niesamowite! Oznacza to, że mając tylko trochę więcej błonnika w swoim życiu, zmniejszymy ryzyko wystąpienia dwóch z najbardziej rozpowszechnionych i bardzo niebezpiecznych schorzeń, z jakimi mamy do czynienia w miarę upływu naszych lat.

A najlepsze jest to, że takie ilości błonnika możemy uzyskać:

  • Bez leków
  • Bez nieprzyjemnych skutków ubocznych
  • Bez większego wysiłku
  • Bez dużych wydatków

Jak zapewnić organizmowi dzienną dawkę błonnika

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić, aby zwiększyć spożycie błonnika, jest sięgnięcie po garść orzechów i/lub nasion. Na przykład, jedna szklanka migdałów daje aż 11 gramów błonnika.

Ponadto, fasola, produkty pełnoziarniste, takie jak jęczmień i warzywa – a zwłaszcza warzywa korzeniowe, takie jak słodkie ziemniaki, marchew i buraki, oraz warzywa liściaste, takie jak jarmuż, szpinak i brokuły – są doskonałym źródłem błonnika.

Szczerze mówiąc, jeśli stosujemy dietę paleo lub w inny sposób spożywamy wystarczającą ilość warzyw, powinno to wystarczyć, aby uzyskać 25 g dziennie.

A jeśli potrzebujemy smakołyka lub czegoś słodkiego, spróbujmy jagód. Skórka tych owoców jest pozytywnie naładowana błonnikiem.

Suplementy z błonnikiem

Możemy również skorzystać z suplementu błonnika, zwłaszcza jeśli mamy problem z dostosowaniem diety tak, aby była bogata w błonnik albo, jeśli naprawdę chcemy zapewnić sobie dodatkowy zastrzyk prewencyjny!

Powyższe rodzaje żywności i suplementów znajdziemy w większości supermarketów i aptek. Ponadto, nie są zbyt drogie, więc nie wycisną naszego konta z oszczędności.

jeżeli chcesz wprowadzić do swojej diety więcej korzystnych witamin, koniecznie sprawdź najlepsze warzywa liściaste, klikając https://www.ploteczek.pl/5-najzdrowszych-warzyw-lisciastych/.